Статут ДНЗ

Статут Каланчацького ясел-садка № 1 «Сонечко» 
Каланчацької селищної ради Херсонської області 
(нова редакція)

1. Загальні положення 1.1. Каланчацький ясла-садок №1 «Сонечко» Каланчацької селищної ради Херсонської області (далі – Ясла-садок) – дошкільний навчальний заклад загального розвитку, що забезпечує догляд, розвиток, навчання і виховання дітей.

1.2. Юридична адреса дошкільного закладу : 75800, Херсонська область, Каланчацький район, смт. Каланчак , вулиця Маличенка (Калініна),1. Тел. (05530) 3-19-80.

1.3. Повна назва: Каланчацький ясла-садок №1 «Сонечко» Каланчацької селищної ради Херсонської області.

1.4. Скорочена назва: Каланчацький ясла-садок №1 «Сонечко».

1.5. Ясла-садок належить до комунальної власності. Засновником Ясла-садка №1 «Сонечко» є Каланчацька селищна рада Херсонської області (далі - Засновник).

1.6. Ясла-садок підконтрольний і підзвітний Засновнику відповідно до повноважень.

1.7. Ясла-садок у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Положенням про дошкільний навчальний заклад України (далі – Положення), затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 березня 2003 року. № 305 (зі змінами), іншими нормативно-правовими актами, власним Статутом.

1.8. Ясла-садок є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в управлінні Державної казначейської служби України у Каланчацькому районі, печатку, штамп, бланк з власними реквізитами, ідентифікаційний номер.

1.9. Ясла-садок є бюджетною організацією, що утримується за рахунок державного та місцевого бюджетів, фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, інших джерел, не заборонених чинним законодавством і є неприбутковою організацією.

1.10. Головною метою діяльності Ясла-садка є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти, задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей, створення умов для їх фізичного, розумового і духовного розвитку.

1.11. Ясла-садок самостійно приймає рішення і здійснює діяльність в межах компетенції, передбаченої чинним законодавством, Положенням та даним Статутом.

1.12. Головними завданнями Ясла-садка є:

1.12.1. реалізація державної політики в галузі освіти;

1.12.2. активізація форм і методів фізичного виховання, забезпечення активного рухового режиму;

1.12.3. розвиток творчих здібностей дітей та їх інтересів;

1.12.4. виховання дітей на національних традиціях;

1.12.5. формування умінь і навичок, необхідних для навчання у школі;

1.12.6. формування у дитини дошкільного віку моральних норм, набуття нею життєвого соціального досвіду; 1.12.7. виховання громадянина України;

1.12.8. виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної мови, національних цінностей українського народу та інших народів і націй;

1.12.9. виконання вимог чинних програм, затверджених Міністерством освіти і науки України;

1.12.10. стимулювання до соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту;

1.12.11. здійснення соціально-педагогічного патронату;

1.13. Ясла-садок несе відповідальність перед собою, суспільством і державою за:

1.13.1. реалізацію головних завдань дошкільної освіти, визначених Законом України «Про дошкільну освіту»;

1.13.2. забезпечення рівня дошкільної освіти у межах державних вимог до її змісту, рівня і обсягу;

1.13.3. дотримання фінансової дисципліни та збереження матеріально-технічної бази. 2. Комплектування

2.1. Проектна потужність Ясла-садка розрахована на 141 місце.

2.2. Порядок комплектування груп Ясла-садка визначається відповідно до нормативів наповнюваності, санітарно-гігієнічних норм і правил утримання дітей у дошкільних навчальних закладах з урахуванням побажань батьків або осіб, які їх замінюють.

2.3. Кількість дітей у групах визначається відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту», Положення про дошкільний навчальний заклад, наказів Міністерства освіти і науки України. Наповнюваність груп дітьми становить:

2.3.1. для дітей віком від одного до трьох років – до 15 осіб;

2.3.2. для дітей віком від трьох до шести (семи) років – до 20 осіб; 2.3.3. різновікові – до 15 осіб;

2.3.4. з короткотривалим перебуванням дітей – до 10 осіб;

2.4. У Ясла-садку можуть функціонувати групи загального типу розвитку з:

2.4.1. денним перебуванням; 2.4.2. короткотривалим (до 4 годин) перебуванням.

2.5. Прийом дітей до Ясла-садка здійснюється завідувачем протягом календарного року на підставі:
2.5.1. заяви батьків або осіб, які їх замінюють;

2.5.2. медичної довідки про стан здоров'я дитини;

2.5.3. довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення;

2.5.4. свідоцтва про народження дитини;

2.5.5. відомостей про батьків, домашню адресу.

2.6. За дитиною зберігається місце у Ясла-садку у разі її хвороби, карантину, перебування в лікувальній установі, санаторії, на час чергової відпустки батьків або осіб, які їх замінюють (незалежно від періоду відпустки), у літній період терміном не більше 75 днів. Діти, які досягли 6(7) річного віку і є випускниками дошкільного закладу, за бажанням батьків, відповідно поданих ними заяв, можуть відвідувати ясла-садок №1 «Сонечко» протягом оздоровчого періоду.

2.7. Відрахування дітей з Ясла-садка може здійснюватись:

2.7.1. за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють;

2.7.2. на підставі медичного висновку про стан здоров'я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування в дошкільному закладі;

2.7.3. у разі несплати без поважних причин батьками або особами, які їх замінюють, плати за харчування дитини протягом двох місяців (відповідно до чинного законодавства). Адміністрація Ясла-садка зобов’язана письмово повідомити батьків або осіб, які їх замінюють, про відрахування дитини не менш як за 10 календарних днів.

2.8. Кількість дошкільних груп Ясла-садка встановлюється Засновником на підставі нормативів наповнюваності, відповідно до поданих заяв батьків, або осіб, які їх замінюють, та санітарно-гігієнічних умов.

2.9. За бажанням батьків або осіб, які їх замінюють, у Ясла-садку дитина може перебувати протягом дня або короткотривало (до чотирьох годин) у групах загального розвитку. Для останніх можуть створюватися і окремі групи.

3. Режим роботи

3.1. Режим роботи Ясла-садка та тривалість перебування в ньому дітей встановлюються Засновником відповідно до законодавства України за погодженням з відділом освіти, молоді та спорту, культури і туризму Каланчацької селищної ради та відповідними органами управління охорони здоров'я, регулюються Правилами внутрішнього трудового розпорядку.

3.2. Ясла-садок працює за п'ятиденним робочим тижнем, з 10,5 годинним режимом перебування дітей.

3.3. Щоденний графік роботи Ясла-садка:

3.3.1. для груп з 10,5 годинним режимом перебування дітей з 07.00 до 17.30 год.;

3.3.2. для короткотривалого перебування з 8.00 до 12.00 год.

4. Організація навчально-виховного процесу

4.1. Навчальний рік у Ясла-садку починається 1 вересня і закінчується 31 травня наступного року. З 01 червня до 31 серпня проводиться оздоровлення дітей.

4.2. Ясла-садок здійснює свою діяльність відповідно до річного плану, який складається окремо на навчальний рік та період оздоровлення.

4.3. План роботи схвалюється педагогічною радою навчального закладу, затверджується завідувачем та погоджується з відділом освіти, молоді та спорту, культури і туризму Каланчацької селищної ради.

4.4. План роботи на оздоровчий період додатково погоджується з територіальною установою державної санітарно-епідеміологічної служби.

4.5. У Ясла -садку визначена українська мова навчання і виховання дітей.

4.6. Навчально-виховний процес у Ясла-садку здійснюється відповідно до Базового компоненту дошкільної освіти та чинних освітніх програмам, рекомендованих Міністерством освіти і науки України.

4.7. Ясла-садок організовує освітній процес за природничо-мовленнєвим напрямом.

4.8. Ясла-садок може надавати додаткові освітні послуги понад обсяги, встановлені Базовим компонентом дошкільної освіти у формі організації гурткової роботи, які регламентується відповідними нормативними документами.

5. Організація харчування дітей

5.1. Організація харчування дітей проводиться відповідно до нормативно-законодавчих документів, затверджених профільними міністерствами. У Ясла-садку встановлено 3-х разове харчування.

5.2. Організація та відповідальність за харчування дітей покладається на Засновника, завідувача дошкільним навчальним закладом та медичну сестру.

5.3. Контроль за якістю харчування покладається на Засновника, територіальну установу державної санітарно-епідеміологічної служби, відділом освіти, молоді та спорту, культури і туризму Каланчацької селищної ради.

5.4. Розмір плати за харчування дітей у Ясла-садку, встановлюється відповідно до вимог чинного законодавства.

5.5. Розмір плати для багатодітних, малозабезпечених, сиріт та позбавлених батьківського піклування дітей установлюється відповідно до вимог чинного законодавства.

6. Медичне обслуговування

6.1. Медичне обслуговування дітей здійснюється на безоплатній основі медичною сестрою, яка входить до штату, і передбачає проведення обов’язкових медичних оглядів, у тому числі медичних оглядів перед профілактичними щепленнями, проведення профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, надання невідкладної медичної допомоги на до госпітальному етапі, організацію заходів для госпіталізації (у разі показань) та інформування про це батьків або осіб, які їх замінюють.

6.2. Ясла-садок надає приміщення і забезпечує належні умови для роботи медичного персоналу та проведення лікувально-профілактичних заходів.

7. Учасники навчально-виховного процесу

7.1. Учасниками навчально-виховного процесу є: діти, педагогічні та технічні працівники, медична сестра, батьки або особи, які їх замінюють.

7.2. Трудові відносини регулюються чинним законодавством України про працю, законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них Правилами внутрішнього трудового розпорядку Ясла-садку.

7.3. На посаду педагогічного працівника Ясла-садка призначається особа, яка має відповідну педагогічну освіту, а саме, освітньо-кваліфікаційний рівень магістра, спеціаліста, бакалавра або молодшого спеціаліста (до введення в дію Закону України «Про освіту» - вищу або середню спеціальну освіту), а також стан здоров’я якої дозволяє виконувати професійні обов’язки.

7.4. Педагогічні працівники Ясла -садка підлягають атестації, яка здійснюється, як правило, один раз на п’ять років відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників України.

7.5. Педагогічні працівники мають право:

7.5.1. на вільний вибір педагогічно доцільних форм, методів і засобів роботи з дітьми;

7.5.2. внесення керівництву Ясла-садка, Засновнику, відділу освіти, молоді та спорту, культури і туризму Каланчацької селищної ради. пропозицій щодо поліпшення навчально-виховного процесу;

7.5.3. подання на розгляд керівництву Ясла-садка пропозицій про моральне та матеріальне заохочення учасників навчально-виховного процесу;

7.5.4. брати участь у роботі органів самоврядування Ясла -садка;

7.5.5. на підвищення кваліфікації, участь у методичних об’єднаннях, нарадах тощо;
7.5.6. проводити в установленому порядку науково-дослідну,експериментальну, пошукову роботу;

7.5.7. вносити пропозиції щодо поліпшення роботи Ясла-садка;

7.5.8. на соціальне та матеріальне забезпечення відповідно до чинного законодавства України;

7.5.9. об’єднуватися у професійні спілки та бути членами інших об’єднань громадян, діяльність яких не заборонена чинним законодавством України;

7.5.10. на захист професійної честі та власної гідності;

7.5.11. інші права, що не суперечать чинному законодавству України.

7.6. Педагогічні працівники зобов'язані:

7.6.1.виконувати Статут Ясла-садка, Правила внутрішнього трудового розпорядку, посадові інструкції, функціональні обов’язки, інструкції з охорони життя і здоров’я дітей, інструкції з техніки безпеки та пожежної безпеки, умови контракту чи трудового договору;

7.6.2.дотримуватися педагогічної етики, норм загальнолюдської моралі, поважати гідність дитини та її батьків, колег;

7.6.3. забезпечувати емоційний комфорт, захист дитини від будь-яких форм експлуатації та дій, які шкодять її здоров’ю, а також від фізичного та психологічного насильства;

7.6.4. брати участь у роботі педагогічної ради та інших заходах, пов’язаних з підвищенням професійного рівня, педагогічної майстерності, загальної культури;

7.6.5. виконувати накази та розпорядження завідувача Ясла-садка;

7.6.6. співпрацювати з сім'єю вихованця з питань навчання і виховання дітей.

7.7. Працівники Ясла-садка несуть відповідальність за життя та збереження фізичного і психічного здоров'я кожної дитини згідно з чинним законодавством України.

7.8. Працівники Ясла-садка відповідно до статті 26 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення» проходять періодичні безоплатні медичні огляди.

7.9. Дитина у Ясла-садку має право на: 7.9.1 безпечні та нешкідливі для здоров’я умови утримання, розвитку, виховання і навчання;

7.9.2. захист від будь-якої інформації, пропаганди та агітації, що завдає шкоди її здоров’ю, моральному та духовному розвитку;

7.9.3. захист від будь-яких форм експлуатації та дій, які шкодять здоров’ю дитини, а також фізичного та психічного насильства, приниження її гідності;

7.9.4. здоровий спосіб життя.

7.10. Батьки або особи, які їх замінюють мають право:

7.10.1. обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування дитячого садка з питань навчання і виховання дітей;

7.10.2. звертатися до відповідних органів управління освітою з питань розвитку, виховання і навчання своїх дітей;

7.10.3. брати участь у поліпшенні організації навчально-виховного процесу та зміцненні матеріально-технічної бази;

7.10.4. захищати в органах громадського самоврядування Ясла-садка та у відповідних державних законні інтереси своїх дітей;

7.10.5. заслуховувати звіти завідувача про роботу впродовж навчального року.

7.11. Батьки або особи, які їх замінюють, зобов'язані:

7.11.1. своєчасно вносити плату за харчування дитини у встановленому порядку;

7.11.2. своєчасно сповіщати про можливість відсутності або хвороби дитини;

7.11.3. слідкувати за станом здоров’я дитини;

7.11.4. додержуватись правил для батьків, щодо вимог режиму роботи дитячого садка. 8. Управління Ясла-садком

8.1. Безпосереднє керівництво і контроль за роботою Ясла-садка здійснює його завідувач.

8.2. Завідувач призначається на посаду і звільняється з посади Засновником відповідно до вимого законодавства України.

8.3. Завідувач:

8.3.1. призначає і звільняє з роботи працівників Ясла-садка;

8.3.2. відповідає за реалізацію завдань дошкільної освіти, визначених Законом України «Про дошкільну освіту», та забезпечення рівня дошкільної освіти у межах державних вимог до її змісту і обсягу;

8.3.3. несе відповідальність за організацію діяльності Ясла-садка;

8.3.4. здійснює керівництво і контроль за діяльністю Ясла-садка;

8.3.5. діє від імені Ясла-садка, представляє його в усіх державних, комунальних та інших органах, на підприємствах, в установах і громадських організаціях;

8.3.6. розпоряджається в установленому порядку майном, відповідає за збереження матеріально-технічної бази;

8.3.7. видає у межах своєї компетенції накази, контролює їх виконання;

8.3.8. контролює організацію харчування і медичного обслуговування дітей;

8.3.9. затверджує посадові інструкції та функціональні обов’язки працівників;

8.3.10. забезпечує дотримання санітарно-гігієнічних, протипожежних норм і правил техніки безпеки, вимог безпечної життєдіяльності дітей і працівників;

8.3.11. контролює відповідність застосованих форм, методів і засобів розвитку, виховання і навчання дітей їх віковим, психофізичним особливостям, здібностям і потребам;

8.3.12. підтримує ініціативу щодо вдосконалення освітньої роботи, заохочує творчі пошуки, дослідно-експериментальну роботу педагогів;

8.3.13. організовує різні форми співпраці з батьками або особами, які їх замінюють;

8.3.14. щороку звітує про навчально-виховну, методичну, фінансово-господарчу діяльність Ясла-садка на загальних зборах (конференціях) колективу, громадськості, батьків або осіб, які їх замінюють;

8.3.15. відповідає за збереження майна; 8.3.16. створює сприятливі умови для здійснення навчально-виховного процесу. 8.4. Постійно діючий колегіальний орган управління Ясла-садка - педагогічна рада.

8.4.1. До складу педагогічної ради входять завідувач, педагогічні працівники. До педагогічної ради можуть входити голови батьківських комітетів. Запрошеними і з правом дорадчого голосу можуть бути представники громадських організацій, педагогічні працівники загальноосвітніх навчальних закладів; батьки, або особи, які їх замінюють.

8.4.2. Головою педагогічної ради є завідувач.

8.5. Педагогічна рада:

8.5.1. розглядає питання навчально-виховного процесу та приймає відповідні рішення;

8.5.2. організовує роботу щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників, розвитку їх творчої ініціативи, впровадження досягнень науки, передового педагогічного досвіду;

8.5.3. приймає рішення з інших питань, визначених Законом України «Про дошкільну освіту».

8.5.4. Робота педагогічної ради планується довільно, відповідно до потреб дитячого садка. Кількість засідань педагогічної ради визначається за потребою і становить не менше трьох на рік.

8.6. Органом громадського самоврядування у Ясла-садку є загальні збори колективу та батьків або осіб, які їх замінюють, які скликають не рідше одного разу на рік.

8.7. Загальні збори:

8.7.1. обирають раду Ясла-садка її членів і голову, встановлюють термін її повноважень;

8.7.2. заслуховують звіти завідувача, голови ради про їх роботу; дають їм оцінку шляхом таємного або відкритого голосування;

8.7.3. розглядають питання навчально-виховної, методичної та фінансово-господарської діяльності;

8.7.4. затверджують основні напрями вдосконалення роботи і розвитку.

8.8. У період між загальними зборами діє батьківський комітет.

8.8.1. Батьківський комітет Ясла-садка формується з голів комітетів груп або з інших батьків за рекомендацією комітетів груп.

8.8.2. Кількісний та якісний склад комітету, терміни його повноважень визначаються загальними зборами. 8.8.3. Батьківський комітет Ясла-садка у разі необхідності може скликати загальні збори батьків. Правочинний склад зборів становить не менше, як дві третини від загальної кількості дітей у закладі. Рішення приймається більшістю голосів. У разі неможливості проведення загальними зборами, можуть виноситись на обговорення зборів батьків, питання, про що потребують розгляду загальними зборами, можуть виноситись на обговорення зборів батьків, груп, яких стосуються ці питання. У такому випадку рішення приймається з урахуванням рішень зборів батьків груп на засадах більшості голосів згідно з протоколами засідань батьківських комітетів груп.

8.9. У Ясла-садку може діяти піклувальна рада - орган самоврядування, який формується з представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, навчальних закладів, організацій, окремих громадян з метою залучення громадськості до вирішення проблем освіти, забезпечення сприятливих умов ефективної роботи.

8.9.1. Піклувальна рада створюється за рішенням загальних зборів або батьківського комітету. Члени піклувальної ради обираються на загальних зборах і працюють на громадських засадах. Очолює піклувальну раду голова, який обирається шляхом голосування на її засіданні з числа членів піклувальної ради. Кількість засідань визначається їх доцільністю, але, як правило, не менш ніж чотири рази на рік.

8.9.2. Основними завданнями піклувальної ради є:

8.9.2.1. співпраця з органами виконавчої влади, самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, навчальними закладами, окремими громадянами, спрямована на поліпшення умов утримання дітей;

8.9.2.2.сприяння зміцненню матеріально-технічної, культурно-спортивної, корекційно-відновлювальної, лікувально-оздоровчої бази дитячого садка;

8.9.2.3. сприяння залученню додаткових джерел фінансування дитячого садка;

8.9.2.4. сприяння організації та проведенню заходів, спрямованих на охорону життя та здоров’я учасників навчально-виховного процесу;

8.9.2.5. організація дозвілля та оздоровлення дітей та працівників;

8.9.2.6. стимулювання творчої праці педагогічних працівників;

8.9.2.7. всебічне зміцнення зв’язків між родинами дітей та Ясла-садком;

8.9.2.8. сприяння соціально-правовому захисту учасників навчально-виховного процесу.

9. Матеріально-технічна база

9.1. Усе майно є власністю Каланчацької територіальної громади. Засновником все майно передається установі в оперативне управління.

9.2. Ясла-садок є бюджетною неприбутковою установою, фінансується з державного та місцевого бюджетів.

10. Фінансово-господарська діяльність

10.1. Фінансово-господарська діяльність Ясла-садка здійснюється відповідно до чинного законодавства України і цього Статуту.

10.2. Фінансування Ясла-садка здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету, коштів виділених державою, згідно відповідного Бюджету України та Бюджетного кодексу України.

10.3. Інші джерела, що передбачені законодавством для неприбуткових установ.

10.4. Ясла-садок у процесі провадження фінансово-господарської діяльності має право:

10.4.1 користуватися і розпоряджатися майном відповідно до законодавства та Статуту;

10.4.2. виконувати інші дії, що не суперечать чинному законодавству та Статуту.

10.5. Ведення діловодства та статистичної звітності у Ясла-садку здійснюється в порядку, визначеному нормативно-правовими актами України. За рішенням Засновника бухгалтерський облік здійснюється самостійно за рахунок коштів місцевого бюджету, затверджених на його утримання.

10.6. Кошти дошкільного закладу зберігаються на рахунках, відкритих в управлінні Державної казначейської служби України в Каланчацькому районі.

10.7 Доходи (прибутки) ясла – садка, як неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання неприбуткової організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.

10.8 Забороняється розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів організації, працівників (крім оплати праці, нарахування єдиного соціального внеску).

11. Контроль за діяльністю Ясла-садка

11.1. Контроль за діяльністю закладу здійснює Засновник та відділ освіти, молоді та спорту виконавчого комітету Каланчацької селищної ради. відповідно до повноважень, установлених чинним законодавством України.

11.2. Основною формою державного контролю за діяльністю дитячого садка є державна атестація, яка проводиться один раз на 10 років у порядку, встановленому Міністерством освіти і науки України.

11.3. У період між атестацією проводяться перевірки (інспектування) з питань, пов’язаних з його навчально-виховною діяльністю. Зміст, види і періодичність цих перевірок відзначаються залежно від стану навчально-виховної роботи. 12. Діяльність Ясла-садка в рамках співробітництва

12.1. Ясла-садок має право здійснювати міжнародні зв'язки відповідно до чинного законодавства України. 12.2. Ясла-садок має право укладати угоди про співробітництво, встановлювати прямі зв’язки з органами управління освітою, фізичною культурою і спортом, дошкільними, навчальними та позашкільними закладами, підприємствами, організаціями, громадськими об’єднаннями та іншими в установленому законодавством порядку.

12.3. Ясла-садок за наявності належної матеріально-технічної та соціально-культурної бази, власних фінансових коштів має право проводити міжнародний педагогічний обмін у рамках освітніх програм; брати участь у міжнародних заходах.

12.4. Ясла-садок має право укладати угоди про співробітництво, встановлювати прямі зв’язки з навчальними закладами, науковими установами, підприємствами, організаціями, громадськими об’єднаннями інших країн у встановленому законодавствам порядку.

13. Внесення змін, доповнень до чинного статуту

13.1. Зміни та доповнення до Статуту вносяться відповідно до законодавства України в тому ж порядку, в якому він був затверджений.

14. Реорганізація та ліквідація

14.1. Рішення про реорганізацію або ліквідацію Ясла-садка приймається відповідно до чинного законодавства України.

14.2. Ліквідація Ясла-садка проводиться ліквідаційною комісією, призначеною Засновником. Порядок і строки проведення ліквідації визначаються згідно з чинним законодавством України.

14.3. Під час реорганізації або ліквідації працівникам, які звільнюються, гарантується додержання їх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.

14.4. Припинення, ліквідація, злиття, та інші перетворення здійснюються відповідно до вимого законодавства України.

Каланчацький селищний голова В.К.Зінчук